پو، مردی که هرگز نخندید؛ نگاهی متفاوت به زندگی ادگار آلن پو (چاپ دوم)

145,000 تومان

نویسنده : پیتر آکروید
مترجم: شهاب شُکروی
تعداد صفحات: 220 صفحه
نوبت چاپ : اول
قطع : رقعی
شابک: 4-3-97995-600-978

توضیحات

ادگار آلن‌پو، نابغة پیشرو و مبتکر در زمینة داستان‌های مدرن، که نوآوری‌هایش در زمینة داستان‌های علمی‌تخیلی، جنایی و داستان‌هایی که جنبة روانشناختی دارند به او اعتبار بخشیده، خود همچون آثارش زندگی تراژیک و عجیبی داشت. زندگی پو با مرگ زنان گره خورده بود. وقتی فقط دو سال داشت، مادرش از بیماری سل درگذشت و در بیست‌سالگی مادر ناتنی‌اش را از دست داد. تقدیر همسرش ویرجینیا نیز همچون مادرش بود، با همان بیماری و در همان سن از دنیا رفت.

همان‌طور که پیتر آکروید به شکلی هوشمندانه‌ نشان می‌دهد، مرگ این زنان و همچنین کودکی اسفبار پو چیزهایی بودند که منجر به خلق داستان‌هایی سیاه و عجیب همچون دو کتاب سقوط خاندان آشر و  برنیس شدند. اگرچه در نهایت با خلق کلاغ توانست به رؤیای شهرت خود جامة عمل بپوشاند، این موفقیت نتوانست او را از اسارت خودش نجات بدهد و بالاخره در چهل‌سالگی، در حالی که روزهای پایانی زندگی‌اش همچون داستان‌هایش اسرارآمیز بود، از دنیا رفت.

ادگار آلن‌پو نویسندۀ فوق‌العاده‌ای بود که خوشبختانه پیتر آکروید به بهترین شکل ممکن زوایای پنهان زندگی او را به نمایش گذاشته است.

«کاملاً واضح است که آکروید مجذوب شخصیت کتاب خود شده. او خواننده را وادار به بازخوانی شخصیت پو می‌کند و این انگیزه را به خواننده می‌دهد تا به نوشته‌های بیشتری از او دربارة پو رجوع کند.»  اسکاتلند آن ساندی

«آکروید، با بیانی ماهرانه، مستندات معاصر را با روایتی پرطراوت و جذاب ترکیب می‌کند… نثر ظریف و موجزش به بهترین شکل بیانگر موضوع تحقیق اوست، در حالی که درد و رنج پو را به‌دقت و با جزئیات کامل بیان کرده است.» اِسکاتزمن

«او به شکلی جسورانه دنیای اسرارآمیز، خوفناک و نوآورانة پو را به نمایش گذاشته.» ساندی‌تایمز

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “پو، مردی که هرگز نخندید؛ نگاهی متفاوت به زندگی ادگار آلن پو (چاپ دوم)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

enemad-logo